Pafta Suggests #3

Dizi: MINDHUNTER

Mindhunter ilk bölümü 13 Ekim 2017’de Netflix’te yayınlanan ve şu an için iki sezon on dokuz bölümden oluşan Amerikan suç drama dizisidir. John Douglas ve Mark Olshaker tarafından yazılan Mindhunter Insıde the FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabından uyarlama olan dizinin başrollerinde Jonathan Groff, Holt McCallany ve Fringe dizisinden de tanıdığımız Anna Torv yer almaktadır.

1970ler Amerika’sında geçen dizide iki FBI ajanı içlerinde Ed Kemper’ın da bulunduğu seri katilleri ve onları cinayet işlemeye iten sebepleri anlamaya çalışıyor ve FBI davranış analiz birimi için ilk adımları atıyor. Oyunculukların oldukça başarılı olduğu dizi müzik seçimleri ve atmosferi ile de izleyenleri etkisi altına alıyor. Kriminal psikolojiye ilgisi olanların mutlaka izlemesi gereken bir dizi.

Mindhunter is an American crime thriller TV series. It’s first episode is published in 13th of October 2017 on Netflix and It now has 2 seasons consisting  of 19 episodes. Jonathan Groff, Holt McCallany and Anna Torv –who we know from Fringe- have the leading part in Mindhunter which is based on a book called Mindhunter Inside the FBI’s Elite Serial Crime – written by John Douglas and Mark Olshaker.

The series, set in 1970’s in America, is telling a story about two FBI agents who are trying to understand serial killers including Ed Kemper and their motives, also taking first steps of FBI’s Behavioral Investigation Unit. With victorious acting, great choice of music and the atmosphere created, the series successfully enchants it’s audiences.

YouTube: The Points Guy UK

https://www.youtube.com/channel/UCBkJ4r-eLl8XAjg30dW8oIw

YouTube her türlü konuyla ilgili birçok içeriği bulunduran oldukça geniş bir platform. Bu yüzdendir ki sadece müzik dinlemek için girip kendinizi su kaydırakları ile ilgili bir video izlerken bulabilirsiniz. Benim durumumda bu kendimi The Points Guy UK adlı kanalda uçak seyahat analizleri izlerken bulmak oldu ve bu sayede yeni bir hobi bile edindim. The Points Guy genellikle seyahatler, miller ve millerin kullanımı ile ilgili içerik üreten bir Amerikan seyahat bloğu. Bu YouTube kanalında ise çeşitli uçuşların ekonomi, birinci sınıf, business gibi farklı seyahat seçeneklerini inceliyorlar. Eğlenceli anlatımları ve kaliteli çekimleri sayesinde videonun nasıl bittiğini dahi anlamıyorsunuz. Bir deneyip izlemeniz de fayda var. Belki sizin için de yeni bir hobi olur.

YouTube is an enormous platform which hosts lots of contents about different topics. Therefore, you can find yourself watching a video of water slides even though you just meant to listen to music. In my case, I have found myself watching air travel analysis through a channel called The Points Guy UK and I now have a new hobby. This American-rooted blog produces content, generally about travels, miles and the use of miles. The channel analyses different options – such as, economy, first class and business class – of different flights. Thanks to their amusing manner of telling and high quality of shooting, you would not even understand when the video ends. I strongly advise you to have look of their content. You too may find yourself a new hobby.

YouTube: daire

https://www.youtube.com/channel/UCQAHhPvAPfOtxWI6g7QJNUA

YouTube’un ne kadar geniş bir platform olduğundan bahsedip sadece bir öneride bulunmak olmazdı elbette. daire adlı kanal her hafta yayınladıkları içerikleri ile  bizleri “ gerçek insanların stil sahibi ve iyi fikirlere dolu gerçek evleri”nde eğlenceli bir tura çıkarıyor. Bu evler aynı zamanda farklı yaşam tarzlarının da yansımaları aslında. Videoları izlerken hem evin dekorasyonundan hem de ev sahiplerinin anlattıklarından ilham alabilirsiniz.

It would not make sense if there will be only one YouTube channel suggestion after mentioning how enormous this platform is. The channel daire takes us a tour in “real people’s stylish and well-thought real houses” with their videos which they post every week. These houses actually are reflections of different life styles. You can inspire from what owners say about their houses and decorations.

İnstagram: BAZI NEFİS FİLMLER/@bazinefisfilmler

Kimimiz film izlemeyi boş zaman aktivitesi olarak görüyoruz kimimiz ise film izlemek için özellikle zaman ayırıyoruz. Her iki durum için de duygu durumumuza uygun, bittiğinde bizi etkileyecek film seçmek önemli ve bir o kadar da zor bir mesele. Hatta bu konu kimi zaman öyle bir hal alabiliyor ki saatlerce o anımıza uygun film arayıp hiçbir şeye karar veremediğimiz için film izlemekten vazgeçebiliyoruz. Zevkli olması gereken bir aktivite gerginlik yaratan sıkıcı bir olaya dönüşebiliyor. İşte bu gerginliği yaşamamak için size Melikşah Altuntaş’ın Bazı Nefis Filmler adlı instagram sayfasını öneriyorum. Sayfa da birçok film afişi ve sahnesi ufak açıklamalarla paylaşılıyor. Ayrıca, filmler için “2010ların En İyi Ergen Dramaları” gibi çeşitli gruplandırmalar da yapılıyor. Film seçerken zorlandığınız anlarda bu instagram hesabından yararlanabilirsiniz.

Some of us consider watching a movie as a free time activity yet some of us allocate time specifically for it. For either situation, it is hard to find the most suitable movie for our mood. It gets so hard that sometimes we decide not to watch a movie right after spending hours searching for the right one. The activity that is meant to be fun turns into something tense. And here is the perfect account in order not to get tense during the search:  Melikşah Altuntaş’s Bazı Nefis Filmler. This account share lots of movie posters with little explanations. Also, categorize them into  “10’s Best Teenage Dramas” kinds of titles. You can make use of this account when you are stuck looking for the right movie.